Terapia podstawowa 6 - tygodniowa

Jedynym właściwym i skutecznym sposobem na zatrzymanie uzależnienia jest terapia stacjonarna. Podczas terapii pomożemy Ci dokonać szeregu zmian niezbędnych do radzenia sobie w życiu codziennym bez sięgania po narkotyki. Damy Ci wiedzę na temat uzależnienia, jego objawów, przebiegu, konsekwencji i wpływu na wszystkie sfery życia. Nauczymy Cię metod rozpoznawania i pokonywania głodu narkotykowego.
Terapia ma na celu wzmocnienie motywacji i przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie i zdrowie, wypracowanie asertywności i odbudowanie relacji z bliskimi.

Terapia podstawowa dla pracujących.

Jest to oferta skierowana do osób, które mimo uzależnienia pracują zawodowo i nie mogą sobie pozwolić na stacjonarny pobyt w Ośrodku. Dzięki naszej propozycji osoby zainteresowane w trakcie 10 zjazdów weekendowych mogą zrealizować program terapii podstawowej i otrzymać zaświadczenie o jej ukończeniu.

Terapia pogłębiona (po odbytej terapii podstawowej) – 2 – tygodniowa

Oferta ta skierowana jest do osób, które ukończyły program terapii podstawowej i zdobyły wiedzę i motywacje do zmiany stylu życia ale potrzebują pomocy w radzeniu sobie z zachowaniem abstynencji.

Zagadnienia terapii pogłębionej:

W terapii pogłębionej terapeuta zwraca szczególną uwagę na sposoby umożliwiające osiąganie celu, zasoby , możliwości zmiany. Pomaga w kreowaniu pozytywnego myślenia i wzmacnianiu poczucie zaradności.

Terapia weekendowa (po odbytej terapii podstawowej)

Po odbytej terapii podstawowej dajemy możliwość podjęcia terapii weekendowej osobom, które potrzebują wsparcia w radzeniu sobie w abstynencji. Oferta ta skierowana jest do osób aktywnych zawodowo, którym zależy na intensywnej terapii w czasie wolnym. Celem terapii jest poprawienie jakości życia, zwiększenie zdolności utrzymania abstynencji, usuwanie zaburzeń, rozwiązywanie problemów osobistych.

Terapia motywująca 1 – tygodniowa

Jest skierowana do osób, które maja wątpliwości co do podjęcia terapii w systemie stacjonarnym. Celem terapii jest pomoc osobom zainteresowanym określić ich potrzeby, dać nadzieję i wiedzę potrzebną do podejmowania właściwych wyborów, podpowiedzieć jakie kroki można podjąć by zatrzymać uzależnienie.

Terapia dochodząca

To forma terapii skierowana do osób , które widzą , że maja problem z kontrolowanym graniem. Celem terapii jest budowanie motywacji do zmiany stylu życia, rozpoznanie emocji od których narkotyki pozwalają nam się uwolnić i nauczenie się radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Ten rodzaj terapii polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość i charakter spotkań uzgadniany jest podczas pierwszej konsultacji.

ul. Piaskowa 126
97-200 Tomaszów Mazowiecki
vilanow@vilanow.pl
(+48) 690 690 079
(+48) 786 024 019


Obsługujemy miasta: Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Sieradz, Kutno, Łowicz, Zgierz, Zduńska Wola, Opoczno, Wieluń, Skierniewice, Radomsko, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Poddębice, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Przedbórz, Stryków, Rzgów, Uniejów, Kamieńsk, Wolbórz, Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Warszawa Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Żyrardów, Grójec, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Janki, Raszyn, Góra Kalwaria, Przysucha, Białobrzegi, Łazy, Piastów, Milanówek, Gostynin, Legionowo, Tarczyn, Nowy Dwór Mazowiecki, Podkowa Leśna, Skaryszew, Warka, Mszczonów, Jedlińsk, Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica, Szydłowiec