W naszym Ośrodku przyjmujemy na terapię młodzież pow. 14 r.ż. Młodzież w okresie dorastania jest szczególnie podatna na wpływy. Natłok informacji, towarzystwo, reklamy, filmy czy gry komputerowe kształtują osobowość młodego człowieka. Proces dojrzewania nie zawsze przebiega prawidłowo, coraz częściej zaburzony jest przez uzależnienie. Wiemy jak ważna jest szybka reakcja.

My, wychodząc młodym ludziom naprzeciw przygotowaliśmy dla nich autorski program walki z uzależnieniem. W procesie leczenia nieletnich uczestników programu terapeutycznego stosujemy metody terapii krótkoterminowej, która jest ukierunkowana na rozwiązanie problemu tu i teraz, pracę indywidualną, odkrywanie i wykorzystywanie własnego potencjału.

Jesteśmy placówką prywatną wpisaną do rejestru placówek medycznych. Mamy zgodę Wojewody Łódzkiego na prowadzenie działalności o charakterze leczniczym.

Czas pobytu w Ośrodku zależy od indywidualnych możliwości i zasobów. Wstępny okres terapii trwa około 4 tygodni.

Podczas pracy z naszymi terapeutami młodzi ludzie lepiej poznają siebie i swoją chorobę. Dowiedzą się co to jest uzależnienie i jak sobie z nim radzić a nauka nowych umiejętności i zachowań pomoże im w podejmowaniu świadomych zmian w życiu.

Indywidualne, pełne szacunku, wrażliwości i zrozumienia podejście do młodego człowieka pozwoli mu zrozumieć, że można być szczęśliwym bez używek.

Nasi terapeuci pomogą zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć tkwiący w każdym potencjał i keatywne zasoby. Nauczą sposobów na konstruktywne poszukiwanie wsparcia u innych, radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym i zachowań asertywnych. Wzmocnią poczucie wartości i zwiększą samoocenę.

U nas każdy młody człowiek może liczyć na życzliwe przyjęcie, pełną wyrozumiałość i wsparcie. Tu nikt nie ocenia ani nie krytykuje a każdy spróbuje pomóc. Nikogo do niczego nie zmuszamy. Każdy z osobna decyduje komu i ile może o sobie opowiedzieć. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję, pozwalamy być sobą.

ul. Piaskowa 126
97-200 Tomaszów Mazowiecki
vilanow@vilanow.pl
(+48) 690 690 079
(+48) 786 024 019


Obsługujemy miasta: Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Sieradz, Kutno, Łowicz, Zgierz, Zduńska Wola, Opoczno, Wieluń, Skierniewice, Radomsko, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Poddębice, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Przedbórz, Stryków, Rzgów, Uniejów, Kamieńsk, Wolbórz, Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Warszawa Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Żyrardów, Grójec, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Janki, Raszyn, Góra Kalwaria, Przysucha, Białobrzegi, Łazy, Piastów, Milanówek, Gostynin, Legionowo, Tarczyn, Nowy Dwór Mazowiecki, Podkowa Leśna, Skaryszew, Warka, Mszczonów, Jedlińsk, Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica, Szydłowiec