Terapia przeznaczona specjalnie dla kobiet

Blisko 80% kobiet spożywa alkohol. Kobiety wkształcone coraz częściej siegają po alkohol. Ryzyko, że się uzależnią jest o 86 proc. wyższe niż u ich rówieśnic, które edukację zakończyły wcześniej.

Alkohol jest coraz częstszym elementem stylu życia. Taki sposób radzenia sobie ze stresem wśród kobiet dobrze sytuowanych, pracujących na wysokich stanowiskach to standard.

Kobiety dążą do realizacji wielu celów. Wśród mnóstwa obowiązków starają się być dobrymi pracownicami, chcą się rozwijać, chcą bywać, mieć udany związek, zadbane dzieci. Nie potrafiąc odpoczywać i wyluzować sięgają po kieliszek, który natychmiast odpręża i rozładowuje emocje z całego dnia. Kobiety nie mają czasu by się zatrzymać i pobyć same ze sobą. Ciągle są bombardowane poradami jak powinny dbać o siebie i bliskich jednak w natłoku tych informacji niewiele mogą się dowiedzieć o zagrożeniach jakie stwarza dla nich spożywanie alkoholu. Często trudno im się przyz nać do uzależnienia i zrobić pierwszy krok.

Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, która wymaga specjalistycznej terapii.

Z myślą o kobietach przygotowaliśmy autorski program terapii.

Terapia w naszym Ośrodku dostosowana jest do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Każda może liczyć na zrozumienie i wsparcie, na dyskrecję i przyjazną, kameralną atmosferę.

W ramach leczenia kobiety zgłębiają wiedzę na temat swojego nałogu i uczą się na nowo budowania swojej tożsamości. W wolnym czasie dajemy do dyspozycji pakiet zajęć relaksujących: masaż, basen, sauna, siłownia, usługi kosmetyczne i fryzjerskie.

Dajemy do wyboru różne formy terapii.

Terapia 4-tygodniowa (podstawowa)

Celem terapii jest dążenie do utrzymania abstynencji oraz nabycie umiejętności, które pozwolą skutecznie radzić sobie na co dzień z różnymi emocjami i problemami społecznymi.

Terapia 1 - tygodniowa (motywująca)

Wiemy jak trudno jest podjąć decyzję o leczeniu. Dlatego chcemy zaproponować kobietom ten rodzaj terapii, w trakcie której pomożemy Ci wziąć życie w swoje ręce, godnie i odpowiedzialnie żyć. Nauczymy Cię być szczęśliwą bez sięgania po alkohol i inne używki.

Terapia dla pracujących (weekendowa)

Oferta ta skierowana jest do kobiet, które mimo swojego uzależnienia nie chcą zrezygnować z pracy zawodowej.

Dzięki naszej propozycji kobiety zainteresowane w ciągu 10 zjazdów weekendowych mogą odbyć program terapii podstawowej i otrzymać zaświadczenie o jej ukończeniu.

ul. Piaskowa 126
97-200 Tomaszów Mazowiecki
vilanow@vilanow.pl
(+48) 690 690 079
(+48) 786 024 019


Obsługujemy miasta: Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Sieradz, Kutno, Łowicz, Zgierz, Zduńska Wola, Opoczno, Wieluń, Skierniewice, Radomsko, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Poddębice, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Przedbórz, Stryków, Rzgów, Uniejów, Kamieńsk, Wolbórz, Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Warszawa Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Żyrardów, Grójec, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Janki, Raszyn, Góra Kalwaria, Przysucha, Białobrzegi, Łazy, Piastów, Milanówek, Gostynin, Legionowo, Tarczyn, Nowy Dwór Mazowiecki, Podkowa Leśna, Skaryszew, Warka, Mszczonów, Jedlińsk, Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica, Szydłowiec