Terapia podstawowa 4-tygodniowa

Terapia ta jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z uzależnieniem. Skierowana jest do osób, które sobie z nałogiem nie radzą i potrzebują pomocy oraz wsparcia specjalistów. Terapia zapewnia całodobową opiekę i jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Ma na celu całkowitą abstynencję. Podczas terapii osoba uzależniona poznaje podłoże swojego problemu, uczy się metod pokonywania głodu alkoholowego, zdobywa umiejętności społeczne i emocjonalne. Terapia ma na celu wypracowanie asertywności i odbudowanie relacji z bliskimi. Poprzez terapię nauczymy Cię przyjąć odpowiedzialność za własne zachowania, radzić sobie w codziennych sytuacjach oraz ze stresem bez sięgania po alkohol.

Leczenie ma na celu pomoc w sposobie myślenia i zachowania przy współpracy z terapeutą, którego zadaniem jest wyjaśniać, doradzać, wspierać i motywować do aktywnych zmian.

Terapia podstawowa dla pracujących.

Jest to oferta dla osób, które mimo uzależnienia pracują zawodowo i nie mogą sobie pozwolić na stacjonarny pobyt w Ośrodku.

Dzięki naszej propozycji osoby zainteresowane w trakcie 10 zjazdów weekendowych mogą zrealizować program terapii podstawowej i otrzymać zaświadczenie o o jej ukończeniu.

Terapia weekendowa (po odbytej terapii podstawowej)

Po odbytej terapii podstawowej dajemy możliwość podjęcia terapii weekendowej osobom, które potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z utrzymaniem abstynencji.

Oferta ta skierowana jest do osób aktywnych zawodowo, którym zależy na intensywnej terapii w czasie wolnym.

Terapia pogłębiona (po odbytej terapii podstawowej) – 2 tygodniowa

Oferta ta skierowana jest do osób, które ukończyły program terapii podstawowej i zdobyły wiedzę o chorobie i motywacje do zmiany stylu życia ale potrzebują pomocy w radzeniu sobie z zachowaniem abstynencji.

Zagadnienia terapii pogłębionej:

Terapia motywująca 1 – tygodniowa

Jest skierowana do osób, które mają wątpliwości co do podjęcia terapii. Pomoże on osobom zainteresowanym określić potrzeby, da nadzieje i wiedzę potrzebną do podejmowania właściwych wyborów, podpowie jakie kroki można modjąć by wyjść z nałogu.

Terapia dochodząca

Ta forma terapii skierowana jest do osób, które zauważają, że mają problem z kontrolowaniem picia. Celem terapii jest budowanie motywacji do zmiany stylu życia, rozpoznanie emocji, od których alkohol pozwala nam się uwolnić i nauczenie się radzenia w różnych sytuacjach życiowych.

Ten rodzaj terapii polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość i charakter spotkań uzgadniany jest na pierwszej konsultacji.

ul. Piaskowa 126
97-200 Tomaszów Mazowiecki
vilanow@vilanow.pl
(+48) 690 690 079
(+48) 786 024 019


Obsługujemy miasta: Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Sieradz, Kutno, Łowicz, Zgierz, Zduńska Wola, Opoczno, Wieluń, Skierniewice, Radomsko, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Poddębice, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Przedbórz, Stryków, Rzgów, Uniejów, Kamieńsk, Wolbórz, Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Warszawa Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Żyrardów, Grójec, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Janki, Raszyn, Góra Kalwaria, Przysucha, Białobrzegi, Łazy, Piastów, Milanówek, Gostynin, Legionowo, Tarczyn, Nowy Dwór Mazowiecki, Podkowa Leśna, Skaryszew, Warka, Mszczonów, Jedlińsk, Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica, Szydłowiec