Terapia podstawowa 6 - tygodniowa

Nałogowe granie jest uzależnieniem, które można zatrzymać. Nasz Ośrodek oferuje leczenie uzależnienia od hazardu poprzez terapię, która przywróci Ci radość i satysfakcję z życia. W leczeniu najważniejsze jest znalezienie podłoża uprawiania hazardu i opracowanie planu wyjścia z kryzysu. Wszystkie problemy hazardzisty powinny być rozwiązane na płaszczyźnie powrotu do równowagi emocjonalnej i społecznej.
Poprzez terapię pomożemy Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem i sprawimy, że poczujesz się wolnym i odpowiedzialnym człowiekiem.
Wzmocnimy Twoją psychiczna odporność na stres i problemy życia codziennego. Nauczymy Cię jak sobie radzić ze wszystkimi sprawami życia codziennego , które mogą prowokować do grania.

Terapia pogłębiona (po odbytej terapii podstawowej) – 2 – tygodniowa

Oferta ta skierowana jest do osób, które ukończyły program terapii podstawowej i zdobyły wiedzę i motywacje do zmiany stylu życia ale potrzebują pomocy w radzeniu sobie z zachowaniem abstynencji.

Zagadnienia terapii pogłębionej:

W terapii pogłębionej terapeuta zwraca szczególną uwagę na sposoby umożliwiające osiąganie celu, zasoby , możliwości zmiany. Pomaga w kreowaniu pozytywnego myślenia i wzmacniam poczucie zaradności.

Terapia weekendowa (po odbytej terapii podstawowej)

Po odbytej terapii podstawowej dajemy możliwość podjęcia terapii weekendowej osobom, które potrzebują wsparcia w radzeniu sobie w abstynencji. Oferta ta skierowana jest do osób aktywnych zawodowo, którym zależy na intensywnej terapii w czasie wolnym. Celem terapii jest poprawienie jakości życia, zwiększenie zdolności utrzymania abstynencji, usuwanie zaburzeń, rozwiązywanie problemów osobistych.

Terapia motywująca 1 – tygodniowa

Jest skierowana do osób, które maja wątpliwości co do podjęcia terapii w systemie stacjonarnym. Celem terapii jest pomoc osobom zainteresowanym określić ich potrzeby, dać nadzieję i wiedzę potrzebną do podejmowania właściwych wyborów, podpowiedzieć jakie kroki można podjąć by zatrzymać uzależnienie.

Terapia dochodząca

To forma terapii skierowana do osób , które widzą , że maja problem z kontrolowanym graniem. Celem terapii jest budowanie motywacji do zmiany stylu życia, rozpoznanie emocji, od których hazard pozwala nam się uwolnić i nauczenie się radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Ten rodzaj terapii polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość i charakter spotkań uzgadniany jest podczas pierwszej konsultacji.

ul. Piaskowa 126
97-200 Tomaszów Mazowiecki
vilanow@vilanow.pl
(+48) 690 690 079
(+48) 786 024 019