Terapia podstawowa 6 - tygodniowa

Nałogowe granie jest uzależnieniem, które można zatrzymać. Nasz Ośrodek oferuje leczenie uzależnienia od hazardu poprzez terapię, która przywróci Ci radość i satysfakcję z życia. W leczeniu najważniejsze jest znalezienie podłoża uprawiania hazardu i opracowanie planu wyjścia z kryzysu. Wszystkie problemy hazardzisty powinny być rozwiązane na płaszczyźnie powrotu do równowagi emocjonalnej i społecznej.
Poprzez terapię pomożemy Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem i sprawimy, że poczujesz się wolnym i odpowiedzialnym człowiekiem.
Wzmocnimy Twoją psychiczna odporność na stres i problemy życia codziennego. Nauczymy Cię jak sobie radzić ze wszystkimi sprawami życia codziennego , które mogą prowokować do grania.

Terapia pogłębiona (po odbytej terapii podstawowej) – 2 – tygodniowa

Oferta ta skierowana jest do osób, które ukończyły program terapii podstawowej i zdobyły wiedzę i motywacje do zmiany stylu życia ale potrzebują pomocy w radzeniu sobie z zachowaniem abstynencji.

Zagadnienia terapii pogłębionej:

W terapii pogłębionej terapeuta zwraca szczególną uwagę na sposoby umożliwiające osiąganie celu, zasoby , możliwości zmiany. Pomaga w kreowaniu pozytywnego myślenia i wzmacniam poczucie zaradności.

Terapia weekendowa (po odbytej terapii podstawowej)

Po odbytej terapii podstawowej dajemy możliwość podjęcia terapii weekendowej osobom, które potrzebują wsparcia w radzeniu sobie w abstynencji. Oferta ta skierowana jest do osób aktywnych zawodowo, którym zależy na intensywnej terapii w czasie wolnym. Celem terapii jest poprawienie jakości życia, zwiększenie zdolności utrzymania abstynencji, usuwanie zaburzeń, rozwiązywanie problemów osobistych.

Terapia motywująca 1 – tygodniowa

Jest skierowana do osób, które maja wątpliwości co do podjęcia terapii w systemie stacjonarnym. Celem terapii jest pomoc osobom zainteresowanym określić ich potrzeby, dać nadzieję i wiedzę potrzebną do podejmowania właściwych wyborów, podpowiedzieć jakie kroki można podjąć by zatrzymać uzależnienie.

Terapia dochodząca

To forma terapii skierowana do osób , które widzą , że maja problem z kontrolowanym graniem. Celem terapii jest budowanie motywacji do zmiany stylu życia, rozpoznanie emocji, od których hazard pozwala nam się uwolnić i nauczenie się radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. Ten rodzaj terapii polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość i charakter spotkań uzgadniany jest podczas pierwszej konsultacji.

ul. Piaskowa 126
97-200 Tomaszów Mazowiecki
vilanow@vilanow.pl
(+48) 690 690 079
(+48) 786 024 019


Obsługujemy miasta: Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Sieradz, Kutno, Łowicz, Zgierz, Zduńska Wola, Opoczno, Wieluń, Skierniewice, Radomsko, Aleksandrów Łódzki, Ozorków, Łask, Konstantynów Łódzki, Rawa Mazowiecka, Głowno, Łęczyca, Koluszki, Brzeziny, Wieruszów, Żychlin, Zelów, Poddębice, Tuszyn, Pajęczno, Sulejów, Działoszyn, Przedbórz, Stryków, Rzgów, Uniejów, Kamieńsk, Wolbórz, Łódź, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Warszawa Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Żyrardów, Grójec, Sochaczew, Płock, Radom, Otwock, Janki, Raszyn, Góra Kalwaria, Przysucha, Białobrzegi, Łazy, Piastów, Milanówek, Gostynin, Legionowo, Tarczyn, Nowy Dwór Mazowiecki, Podkowa Leśna, Skaryszew, Warka, Mszczonów, Jedlińsk, Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnica, Szydłowiec